Mladí muži ve věku od jednadvaceti do čtyřiadvaceti let mají na svědomí škodu za čtvrt milionu korun.

Na zlodějskou dráhu se v červnu vypravili dva dvaadvacetiletí muži z Jeseníku a Žulové. V Supíkovicích ukradli sedm set šedesát kilogramů železa, za který ve sběrných surovinách inkasovali necelé tři tisíce korun.

O měsíc později si jednadvacetiletý mladík přivezl své dva čtyřiadvacetileté kamarády do Jeseníku a nechal je vloupat se do jednoho obchodu, odkud sebrali vše, co mělo nějakou cenu.

„Sebrali elektrické nářadí, příruční pokladnu a další zboží za více jak čtyřicet tisíc korun,“ uvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová.

O týden později parta navštívila prodejnu v České Vsi, odkud sebrali pokladnu.

Po zkušenostech nasbíraných na Jesenicku se parta přesunula na Bruntálsko. V Karlové Studánce se pokusili vloupat do budovy, ale vyplašil je alarm. Proto zamířili do Malé Morávky. „Z jedné místní prodejny si odvezli opravdu veliký úlovek. Ve skladu totiž našli cigarety různých značek v hodnotě více jak sto dvacet pět tisíc korun,“ dodala mluvčí.

Partička zlodějů nekradla poprvé. V minulých třech letech si tři mladíci kvůli nenechavým prstům už vyslechli před soudem rozsudek.