Zloděj si odnesl mobil a televizi

Nový Malín – Do domu v Novém Malíně se před několika dny vloupal neznámý pachatel. Dovnitř vnikl v dopoledních hodinách přes balkonové dveře. Celý objekt prohledal a odnesl si mobilní telefon, plazmovou televizi s ovladači a přívodní elektrickou šňůrou. Celkově tak majiteli způsobil škodu přes 23 tisíc korun.

Vykradl odstavenou škodovku

Bohutín – Škodu na dvacet tisíc korun způsobil neznámý zloděj, který v době od 9. do 10. února vnikl do vozu Škoda Octavia, které bylo odstaveno na silnici mezi obcemi Bohutín a Bartoňov. Z auta odcizil dětskou autosedačku, a podsedák, doklady od vozidla i autobaterii. Majitel auta také zjistil, že mu pachatel poškodil spínací skříňku a elektroinstalaci.

Odcizil tužidlo a toaletní vody

Zábřeh, Šumperk – Policie zadržela dvacetiletého muže z Ústí nad Orlicí, který čelí podezření z krádeže v marketu Kaufland v Leštinské ulici v Zábřehu. Návštěvník prodejny měl odcizit pěnové tužidlo za 118 korun a dvě toaletní vody za 650 korun. Jeho počínání bylo zaznamenáno na kamerový systém.
Podobný je také případ čtyřiadvacetiletého zloděje, který ukradl řasenku za 399 korun v drogerii DM na Hlavní třídě v Šumperku. Muže zadrželi pracovníci ochranky a předali jej policii. „Vyšetřovatelé zjistili, že oba muži již v minulosti byli za podobné krádeže trestáni,“ uvedl mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Lyžaři přišli o vybavení

Velké Vrbno – Neznámý pachatel se vloupal v době od 11. do 12. února do kontejneru odstaveného na volné ploše před rekreační chalupou v osadě Velké Vrbno u Starého Města. Odnesl si celkem šest páru sjezdových lyží i s holemi a jeden pár běžeckých lyží. Celkově tak způsobil škodu za více než 50 tisíc korun.

Ze zaparkovaných aut odčerpala naftu

Šumperk - Na pozemek firmy Nuget v Průmyslové ulici v Šumperku vnikl v době od 10. do 12. února neznámý zloděj. Ze tří zaparkovaných automobilů odčerpal přibližně 160 litrů motorové nafty. Společnost svou škodu vyčíslila na zhruba 5 a půl tisíce korun.