Mezi dvojicí tak vyvrcholil spor o půjčené peníze. V této lokalitě, kde se často pohybují opilci i bezdomévci, nejde o první incident. Policie zde zasahuje poměrně často.

Poslední a vážný konflikt se začal odehrávat na nástupišti, kde opilý mladík nejdříve známému udeřil hlavou o konstrukci kovového přístřešku. Rozhádaná dvojice se pak přesunula do bývalého drážního domku, uvnitř ruiny mladší z mužů v brutálním útoku pokračoval.

Údery pěstmi, kopance i rány větví

„Podle zjištěných poznatků jej opakovaně bil pěstmi do obličeje a kopal. Větví z tvrdého dřeva jej několikrát uhodil do kolene, ramene i hlavy,“ popsala mluvčí policie Jiřina Vybíhalová.

Agresivní mladík navíc napadenému vyhrožoval zabitím, pokud by se obrátil na policii.

Ze spárů útočníka se ztlučenému muži podařilo uniknout pod záminkou, že si potřebuje „odskočit.“ Z místa pak utekl.

„Jeho volání o pomoc vyslyšel náhodný kolemjdoucí, který na místo přivolal zdravotnickou záchrannou službu. Zdravotníci po prvotním ošetření zraněného převezli k hospitalizaci do šumperské nemocnice,“ doplnila Jiřina Vybíhalová.

Krátce po incidentu policisté útočníka zadrželi a umístili do policejní cely. Nyní je stíhán vazebně.

V případě odsouzení muži podle trestního zákoníku hrozí až desetiletý trest odnětí svobody za ublížení na zdraví, vydírání a výtržnictví.

Otřesná nálevna a podivné existence

Lokality v blízkosti vlakového i autobusového nádraží patří mezi problémová místa a často v nich pohybují bezdomovci a opilci. Dvojice ovšem k typickým takzvaným osobám bez přístřeší údajně nepatřila, konflikt ovšem evidentně odstartoval alkohol.

„Nálevna před nádražní budovou je otřesná, je to snad nejhorší lokál ve městě. Často vidím, jak se z ní potácí hodně podivné existence. Někdy žebrají o peníze nebo cigarety a je to nepříjemné, pokud zde člověk čeká na místní dopravu. V okolí je po nich dost nepořádek,“ zkritizovala důchodkyně ze Šumperku.

Podle ředitele městské policie Zdeňka Dočekala strážníci na obě nádraží vyjíždějí poměrně často. Kromě kuřáků vykazují i opilé bezdomovce.

„Spolupracujeme s ostrahou Českých drah, která dohlíží na nádražní vestibul. Pokud si se situací nevědí rady, volají nás,“ uvedl Zdeněk Dočekal. Spící bezdomovce a opilce drážní ostraha z haly striktně vykazuje.