Přišla o doklady a platební kartu

Mohelnice – Nákup se notně prodražil osmačtyřicetileté ženě, která 28. února nakupovala v mohelnickém Penny marketu. Zloděj zákaznici připravil o peněženku, kterou měla v tašce v nákupním vozíku. Žena přišla a hotovost, platební kartu  a doklady. Pachatel se pokusil také o výběr z bankomatu, když ale třikrát zadal špatný PIN kód, odešel s nepořízenou.

Zloděj odnesl pily

Supíkovice - O své motorové pily v hodnotě 15 tisíc korun přišel devětatřicetiletý  muž ze Supíkovic. Zloděj ho navštívil v úterý 28. února okolo čtvrté hodiny odpoledne. Pachatel vstoupil do otevřené dílny, přes kterou se vchází do domu, a pily si odnesl.

Poberta si přišel pro naftu

Písečná - V noci na úterý 28. února se neznámý pachatel vloupal do soukromého areálu v Písečné. Ze dvou odstavených nákladních automobilů po vypáčení víček palivových nádrží nakonec 130 litrů motorové nafty. Firmě zloděj svojí návštěvou způsobil škodu za téměř 6 tisíc korun.

Tankoval naftu na ukradenou kartu

Jeseník - O více jak 230 litrů nafty se obohatil dvaatřicetiletý muž z Jeseníku. V polovině ledna odcizil z nákladního vozidla zaparkovaného v Jeseníku přenosnou tankovací kartu CCS, u které byl uložen i PIN kód. Během dalších pěti dnů stihl na různých čerpacích stanicích natankovat naftu v hodnotě téměř 8,5 tisíce korun. Část pohonné hmoty prodal neznámým osobám a peníze utratil, zbylou naftu projezdil.

Zabil a odnesl tele

Březná – Do nezamčeného teletníku v Březné na Zábřežsku vnikl v noci na 26. února zloděj. Pachatel si vybral tele o váze 150 kilogramů, které na místě zabil a pak odnesl. Škoda po zloději za více než 10 tisíc korun.

Zloděj vykradl pivnici

Šumperk – Do pivnice Hupa v ulici Boženy Němcové v Šumperku se v 26. února ráno vloupal zloděj. Pachatel vnikl do automatu na cigarety, ze kterého vybral mince i cigarety, totéž si odnesl z boxu za barem. Majitel škodu vyčíslil na více než 27 tisíc korun.