Zloděj ukradl z chaty jelení trofeje

Ramzová - Ke dvěma jelením trofejím si přišel neznámý zloděj, který se v době od konce května do 12. června vloupal do chaty na Ramzové. Aby se dostal dovnitř, odstranil ze zámku vstupních dveří vložku FAB. V chatě pak odcizil dvě trofeje jelena. Třiašedesátiletému majiteli objektu tak způsobil škodu za více než dvanáct tisíc korun.

Během pěti minut přišla o jízdní kolo

Jeseník – O své jízdní kolo přišla v úterý 12. června čtyřiapadesátiletá žena z České Vsi. Pánské trekové kolo bílé barvy s černým nápisem značky Kellys nechala u bočního vchodu do jesenické nemocnice. I když si jej před odchodem zamkla, zloději k jeho odcizení stačila opravdu chvilka. Na místo se žena vrátila po pěti minutách, své kolo za jedenáct tisíc však již nenašla.

Vandal ulomil sloupky, kterými rozbil auto

Jeseník – Poničený plot a rozbité auto má na svém kontě neznámý vandal, který v noci na úterý 12. června řádil v Jeseníku. Nejprve ulomil tři sloupky z oplocení nově budovaného dětského hřiště u základní školy na ulici Boženy Němcové. S nimi se vydal na blízkou ulici Vaškova. Dva ze sloupků hodil do trávy, třetím rozbil zadní okno u auta. Na oplocení způsobil třítisícovou škodu, majiteli auta způsobil škodu devět tisíc korun.

Mladík si falšoval neschopenku

Javorník – Podezření ze spáchání přečinu padělání a pozměnění veřejné listiny si vyslechl pětadvacetiletý muž z Javornicka. V polovina dubna přepsal rozhodnutí o dočasné pracovní neschopnosti, které mu jeho lékař vydal 14. února. V kolonce „neschopen práce do" změnil datum z 12. 4. na 17. 4. Omluvit tím chtěl svou nepřítomnost v práci.