V prvním případě se jedná o osmapadesátiletého muže, který svou manželku trýznil nejméně sedm let.

„Nejčastěji po předchozím požití alkoholu ženu fyzicky napadal, vyhazoval ji z domu, zastrašoval ji fyzickou likvidací a rozbíjel vybavení domácnosti,“ popsala problematické souži mluvčí policie Tereza Neubauerová.

Loni ovšem obviněný přitvrdil a začal útočit s větší agresivitou. I když manželku v zuřivosti několikrát poranil, ta nikdy ze strachu a studu nevyhledala lékařské ošetření.

„Policisté proti agresorovi zasahovali až na konci minulého roku, kdy muž zaútočil i proti dalším rodinným příslušníkům, kteří přijeli na návštěvu,“ dodala Tereza Neubaurová. 

Házel po partnerce věci

Ve stejný den si převzal obvinění i čtyřiadvacetiletý mladík, ten se navíc dopustil i ublížení na zdraví. Násilník nejdřív neunesl, když se v roce 2016 jeho devětadvacetiletá přítelkyně ze společného obydlí odstěhovala. Začal jí neúnavně pronásledovat.

„Zvonil na zvonky, dožadoval se vstupu do jejího bytu, obtěžoval ji SMS zprávami, telefonáty a z protějšího parku ji sledoval dalekohledem,“ uvedla mluvčí policie.

Když žena po několika měsících jeho nátlaku podlehla a vrátila se k němu zpátky, chování jejího partnera se ještě zhoršilo. Hlavně vyvolával konflikty, když byl opilý nebo pod vlivem drog. Svou družku pak napadal slovně i fyzicky, házel po ní například různé věci. Žárlivec navíc ženě zakazoval chodit s kolegyněmi na obědy a také neustále kontroloval, s kým se v práci stýká.