Mladší z dvojice kradl na začátku října loňského roku. V bytě, kde bydlel společně s jedním dobrovolným hasičem, si tajně vypůjčil univerzální klíč od zbrojnice. „Z té potom odcizil motorovou pilu, kterou obratem prodal neznámé osobě. Získané peníze použil pro svou potřebu," sdělila policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Vidina snadného výdělku ho zlákala natolik, že se na stejné místo vrátil ještě třikrát. Postupně si přivlastnil výčepní zařízení, svářecí agregát a elektrocentrálu v celkové hodnotě dvaatřiceti tisíc korun.

Oba kumpáni se pak společně před Vánocemi domluvili, že okradou šestašedesátiletého muže, u něhož starší z pachatelů bydlel. Znali přesné datum, kdy si senior vyzvedává svůj důchod, i přibližné místo, kam jej schovává.

„Hned druhý den starší z obou mužů odešel z bytu a mladší předstíral, že seniorovi pomůže s nákupem. V nestřeženém okamžiku mu odcizil s peněženky přes sedm tisíc korun. Peníze si podezřelí mezi sebou rozdělili a šli je prohrát na výherních automatech," popsala krádež Tereza Neubauerová.

Poslední skutek má na svědomí sedmadvacetiletý muž sám. Na začátku ledna se vkradl do zahrádkářské kolonie u České Vsi. U dvou chatek poškodil plechové olemování střechy, okapové svody a vnější dřevěné obložení.

Vloupat se mu podařilo až do třetí chatky, ve které přespal. Při odchodu si vzal s sebou láhev slivovice a nerezové nože. Celkem za sebou v kolonii zanechal škodu za osm tisíc korun.

Starší z podezřelých navíc není pro kriminalisty žádným nováčkem. Za stejný přečin byl už během posledních třech let pravomocně odsouzený.