Z auta ukradl věci za desítky tisíc

Jesenicko – Škodu za sto tisíc korun způsobil neznámý zloděj, který v neděli 17. ledna vykradl automobil Mercedes Benz odstavený na parkovišti na Videlském kříži v Jeseníkách. Dovnitř se dostal tak, že rozbil okno u pátých dveří.

Ze zavazadlového prostoru ukradl kufr a tašky s různým oblečením, notebook, dámskou kabelku, batoh se sportovním vybavením a dva mobily v celkové hodnotě devětaosmdesáti tisíc korun. Dalších patnáct tisíc bude stát majitele, devětatřicetiletého muže z Kroměříže, oprava rozbitého okna. Pachatel v případě dopadení hrozí obvinění hned ze tří přečinů.

Mladíci přišli o mobily

Jeseník, Šumperk – S týdenním zpožděním přišel na policii ohlásit krádež mobilního telefonu čtyřiadvacetiletý muž. O mobil měl přijít v pondělí 11. ledna v jednom z jesenických barů. Zloděj využil příležitosti, kdy si mladík odskočil na toaletu a přístroj v hodnotě pěti a půl tisíce korun. nechal ležet na stole.

Stejně dopadl v noci na sobotu 16. ledna čtyřiadvacetiletý muž na diskotéce ve Fialově ulici v Šumperku. Mobil za patnáct tisíc korun si položil někdy mezi půl druhou a druhou hodinou ráno vedle sebe na bar. Pachatel využil chvilky, kdy mladík nevěnoval přístroji pozornost.