Muž ve čtvrtek 12. října dopoledne přijal telefonní hovor od neznámého muže, který mu sdělil, že má na kryptoměnovém účtu téměř čtvrt milionu, ale že za vybrání peněz mu hrozí vysoké poplatky. Současně nabídl řešení, jak se údajným ztrátám vyhnout.

Důvěřivému muži uvedl, že jejich společnost úzce spolupracuje s nebankovní institucí poskytující úvěry. Řešením měl být sjednaný úvěr na 250 tisíc korun, který by muž rázem obdržel na své konto. Danou dlužnou částku by ihned splatila jejich společnost.

„Senior na návrh přistoupil a podvodníkovi nadiktoval osobní údaje. Následně obdržel od nebankovní společnosti e-mail, který obsahoval návrh úvěrové smlouvy. Po odsouhlasení mu přišel ověřovací kód, který sdělil volajícímu. Krátce nato měl slíbené peníze na svém účtu,“ sdělila policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Tím však celý proces neskončil. Nepoctivec důvěřivce opět kontaktoval a sdělil mu, že teď musí přijaté peníze postupně rozeslat na účty jednotlivých manažerů společnosti a teprve poté dojde k výplatě slíbených peněz.

„Bohužel muž uvěřil a čtvrt milionu korun tak postupně rozposílal na různé účty. Volající s ním však poté přestal komunikovat, a proto se muž obrátil na svoji banku, kde se dozvěděl, že se stal obětí podvodu,“ doplnila policejní mluvčí.

Policisté případ prověřují pro podezření ze spáchání přečinu podvodu, na který trestní zákoník ukládá trest odnětí svobody na jeden rok až pět let nebo peněžitý trest.