Dosud neznámá dvojice poslední březnový den po desáté hodině večer zabouchala na vstupní dveře rodinného domku v Postřelmůvku.

„Otevřít jim přišel čtyřiapadesátiletý muž. Toho pak násilníci zatlačili na verandu a začali jej bít pěstmi do hlavy. Zároveň po své oběti požadovali peníze. Muž ze strachu o svůj život lupičům vydal sedm tisíc korun a řekl jim, že víc u sebe v hotovosti nemá. Pachatele suma uspokojila, muže zamkli v místnosti a z místa incidentu odešli,“ popsal případ mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Přepadený, který utrpěl pouze lehká zranění, uvedl, že se lupiči chovali velice agresivně. Obličej si maskovali kuklami, na rukou měli chirurgické rukavice.

První pachatel byl ve věku asi 35 až 40 let, silné postavy, vysoký 175 centimetrů. Oblečený byl do svetru s šachovnicovým vzorem v kombinaci bílá a černá.

Věk druhého pachatele napadený muž odhadl také na 35 až 40 let, měl silnější zavalitou postavu, snědou pleť a výšku asi 160 centimetrů.

„Oba pachatelé mluvili srozumitelnou a jasnou češtinou. Na místo přijeli vozem dosud nezjištěné registrační značky a typu. Policie České republiky Šumperk, žádá občany o jakékoliv informace k případu a k pachatelům. Ozvat se nám mohou na telefonní číslo 974/779 101, nebo na linku 158,“ požádal veřejnost o pomoc Bednařík.