„Když policisté přijeli před rodinný dům oznamovatelky, tak je jednatřicetiletá žena napadla nejdříve verbálně. Vyhrožovala jim zabitím. Následně se pokusila jednoho policistu udeřit pěstí do obličeje a přitom ho kopnula pravou nohou do stehna," popsal řádění agresivní ženy policejní mluvčí Josef Bednařík.

Policista při zákroku utrpěl lehké zranění, nikdo jiný zraněn nebyl. Policisté rozzuřenou ženu zadrželi a umístili ji do cely.

Jak se následně ukázalo, žena řádila pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce jí policisté naměřili 1,03 promile alkoholu. Dechovou zkoušku podstoupila i žena, která policisty přivolala. Ta nadýchala dokonce 2,13 promile.

Jednatřicetiletá žena je nyní podezřelá z trestných činů násilí proti úřední osobě, vyhrožování s cílem působit na úřední osobu, výtržnictví a nebezpečného vyhrožování. Pokud ji soud uzná vinnou, může strávit ve vězení až čtyři roky.

Případů, kdy se někdo pokusí napadnout policisty, se stává jen několik do roka. Hned dvěma útokům museli policisté čelit loni v únoru. V Loučné nad Desnou se pokusil na hlídku zaútočit klackem muž, který předtím dlouhé měsíce napadal svou manželku a vyhrožoval jí ublížením na zdraví i zabitím. Žena policisty přivolala, když už nemohla dál snášet jeho útrapy.

Jen o dva týdny dříve napadl policisty opilý jednačtyřicetiletý muž v panelovém domě v Kamenné na Zábřežsku. Na hlídku vytáhl dva kuchyňské nože, kterými ji ohrožoval se slovy „tak pojďte na to". Policisté použili donucovací prostředky, muže zastrašili a ten se schoval do jednoho z bytů. Zasahovat museli i hasiči, kteří byt otevřeli. Policisté pak agresora zpacifikovali.