Muž se nejdříve postavil před policejní auto a po hlídce požadoval odvoz do psychiatrické léčebny do Šternberku. Hrozil, že jinak auto rozkope, o což se později začal vehementně snažit.

„Policisté muže vyzvali, aby zanechal svého jednání, ale ten na to vůbec nereagoval, proto použili donucovací prostředky a útočníka zpacifikovali. Muž byl zadržen a převezen na obvodní oddělení, kde se podrobil dechové zkoušce s výsledkem měření 3, 11 promile alkoholu," informoval mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Pobyt na služebně se ale muže nijak nepokrotil, policisté museli zasáhnout podruhé. Opilec totiž začal hlavou mlátit do zdi a pokoušel si ublížit, proto ho policisté připoutali k madlům. Muž si způsobil drobné zranění, které ošetřil lékař, potom střízlivěl v cele. Opilec se nyní bude zodpovídat z přestupku narušení veřejného pořádku, za který mu hrozí sankce až 3 tisíce korun.

O den později v cele na šumperském obvodním oddělení skončil také šedesátiletý muž ze Šumperka. Toho policisté zadrželi ráno v Temenické ulici jako řidiče osobního vozu VW Golf. Dechová zkouška u něj ukázala 1,35 promile alkoholu.