Žena začátkem února odpověděla na inzerát na internetu. V něm muž z Velké Británie nabízel k prodeji osobní automobil značky Audi A3 vyrobený v roce 2007 za částku 110 tisíc korun.

„Jakmile projevila s manželem zájem o koupi vozu, obdrželi od zprostředkovatelské firmy instrukce k zaplacení dané částky. Po zaplacení 110 tisíc a transakčního poplatku jim firma sdělila, že vozidlo je již na cestě do České republiky,“ uvedla mluvčí šumperské policie Tereza Neubaerová.

Jenže pak se obchod začal zadrhávat. Za pár dnů se totiž firma ozvala a uvedlo, že vozidlo mělo být zabaveno celní správou někde v okolí Brna. Aby mohlo pokračovat v cestě dál, musí žena zaplatit takzvaný transfer ve výši 25 500 korun. Po uhrazení požadovaného obnosu se budoucí majitelé měli do tří dnů těšit na nový vůz. V den dodání se zprostředkovatelská firma přihlásila s novou informací. Vůz převážející zakoupený automobil měl někde u Olomouce havarovat a při této dopravní nehodě se měl poškodit i jejich nový automobil.

„Třiatřicetiletá žena proto firmě zaslala číslo účtu, na který jí má být částka 135 tisíc korun vrácena. To sice firma slíbila s tím, že peníze ihned odesílá, ale na účet nedošly,“ upřesnila mluvčí policie.

Policie před internetovými podvodníky varuje a doporučuje nakupovat pouze přes renomované internetové obchody. O této problematice je také možné najít informace na stránce www.bezpecnyinternet.cz.