U Milana Synka se v úterý sešli na návštěvě jeho známí. Společně sledovali televizi a najednou Milan Synek odešel do vedlejšího pokoje, kde byla jeho maminka. Bylo pět minut po osmé hodině večerní.

„Vzal si nelegálně držený bubínkový revolver, přiložil si jej ke spánku a se slovy – Já už to nevydržím – vystřelil a skácel se k zemi,“ řekl k sebevraždě jesenický policejní inspektor Jiří Černěnko.

Sedmapadesátiletý muž zřejmě neunesl představu až osmiletého vězení. U jesenického soudu se totiž spolu s Michalem Horbalem ze sousedních Vlčic začal zpovídat z pohlavního zneužívání, svádění k pohlavnímu styku, ohrožování mravní výchovy mládeže a podávání alkoholu nezletilým.

Milan Synek nezanechal žádný dopis na rozloučenou.

V Uhelné jsou lidé ze sebevraždy muže v šoku. „Žil samotářsky, ale jevil se jako člověk, který má chuť do života, který má sice problémy, ale umí si je vyřešit. Nikdy by mě nenapadlo, že je schopný něčeho takového,“ uvedl starosta Uhelné Ludvík Juřík (KDU-ČSL).

Matka sebevraha si ve svých osmasedmdesáti letech prožila šok, lékařskou péči ale odmítla.

„Sanitku ani hospitalizaci nechtěla. Policisté ji poskytli veškerou pomoc, kterou potřebovala, aby se psychicky uklidnila. Pak si ji převzala vnučka,“ dodal Černěnko.

Nelegálně drženou zbraň odeslali kriminalisté k expertíze, zda nebyla použitá při nějakém trestném činu.

Milan Synek a Michal Horbal jsou souzení za pohlavní zneužívání dvou romských sester. Dnes je starší dívce šestnáct a mladší čtrnáct let. Jejich rodiče neměli dlouho o ničem ani tušení, děvčata vždy řekla, že jdou ven.

Vše prasklo, když otec objevil u jedné z dcer mobil a na něm video, na které byly obě dívky zachycené opilé.

„Bylo vidět, že se tam s nimi něco děje,“ řekla maminka dívek. Ty nikdy ze strachu před otcem neřekly, co s nimi muži dělali.

Údajně k Milanovi Synkovi měly chodit uklízet a za to dostávat peníze, alkohol a cigarety. Dcery nebyly podle jejich matky jedinými děvčaty, které do domu Milana Synka měly docházet.