K adrese předpokládaného pachatele dovedli detektivy specialisté na internetovou kriminalitu – dotyčný totiž poslal na ministerstvo financí hned tři výhrůžné e-maily. Dvacetiletý muž zřejmě netušil, že v hlavním městě sedí u počítačů experti, kteří jsou sice starší, ale v elektronických systémech se vyznají – a dokážou tedy pisatele ve změti dat vystopovat. Podezřelého se před jeho domem podařilo zadržet před osmou večer – a ještě během noci putoval do Prahy.

Ve středu dopoledne ho vyšetřovatel obvinil z šíření poplašné zprávy. V případě odsouzení za tento trestný čin mu hrozí až pětileté vězení, připomněla Jana Rösslerová z ředitelství pražské policie. Jestli ale případ skončí před soudem, bude zřejmě záviset až na vyjádření znalců.

„Kriminalisté v evidencích zjistili, že zadržený mladík byl v minulosti za obdobnou trestnou činnost odsouzen – a rozsudkem Okresního soudu v Šumperku má omezenou způsobilost k právním úkonům," naznačila Rösslerová souvislosti. Rozhodující pro další postup vyšetřovatele tak bude výsledek psychiatrického zkoumání.