Žena obžalovaná z vraždy odmítla u soudu vypovídat. Podrobnosti o tom, jak a proč na svého druha zaútočila, neuvedla ani v přípravném řízení na policii. Rovněž její druh na policii i u soudu o všem mlčí.

Otec obžalované sice u soudu také nevypovídal, předseda senátu však četl jeho předchozí výpověď.  Muž popisoval soužití dcery s druhem jako konfliktní. Často se prý hádali a vzájemně fyzicky napadali. „Dcera denně vypila asi deset piv, užívala léky na nervy. Bývala pak agresivní. Kouřila také marihuanu a občas brala pervitin," předčítal předseda senátu z výpovědi muže, kterou v minulosti učinil na policii.

Sousedka u soudu uváděla, že konflikt tehdy viděla z okna. „Shodil ji na ulici na zem a pak do ní kopal. Upozorňovala jsem ho, že na něj zavolám policii, jestli toho nenechá. Pak odešel se svým strýcem k nim domů. Kdo koho bodnul jsem, ale tenkrát nezahlédla," vzpomněla žena středního věku na prosincový večer loňského roku. O tom, že soužití mladého páru provázely problémy a hádky se zmínila také matka poškozeného. „Vinu na tom měli oba, občas měli různě po těle podlitiny. Nevěřím tomu, že syn na nůž spadl náhodou," řekla žena, která tehdy kuchyňský nůž našla ležet venku před domem ve sněhu.

Soused z podnájmu, kde obžalovaná bydlela, u soudu vzpomněl na to, že osudný večer po hádce vyběhla za svým přítelem před dům a po pár minutách se vrátila. „Zavřela se na záchodě a plakala. Pak telefonovala otci a říkala mu, že druha bodla. Já jsem v tu dobu hlídal jejich malého syna, aby u hádky nebyl," řekl mladík.

Soudní znalci potvrdili, že zranění, které poškozený utrpěl, bylo vážné a bezprostředně ho ohrožovalo na životě. „Je však vyloučeno, že mohlo vzniknout pádem na nůž," konstatovala lékařka s tím, že se jednalo o útok druhé osoby.

Obžalovaná podle psychiatra netrpí žádnou duševní poruchou. Její rozpoznávací schopnosti v době činu však byly negativně ovlivněny alkoholem. „Je na alkoholu závislá, stejně jako na lécích, i když to sama odmítá. Na místě je protialkoholní léčení," poznamenal znalec. Psycholog je přesvědčený o tom, že nepříjemný zážitek spojený s útokem na svého druha si žena vytěsnila z paměti a nyní uvádí, že si na nic z onoho večera nepamatuje.

Kvůli tomu, že se k soudu nedostavil jeden z klíčových svědků, bylo hlavní líčení odročeno na leden příštího roku.

Pětadvacetiletá žena z Hanušovic měla ve večerních hodinách 14. prosince 2012 v opilosti a po předchozí hádce bodnout do hrudníku svého druha. Muž okolo šesté hodiny večer byt opouštěl a odcházel k místu svého bydliště. Družka ho měla na ulici dostihnout s kuchyňským nožem o délce čepele deset centimetrů a ve chvíli, kdy se k ní otočil čelem, ho měla s nápřahem bodnout do levé strany hrudníku.

Vážné zranění si vyžádalo urgentní operaci a hospitalizaci v nemocnici. Podle státní zástupkyně si musela být obžalovaná vědoma toho, že takový útok může způsobit smrt. Mladé ženě obžalované z pokusu o vraždu hrozí trest od deseti do osmnácti let vězení.