Vetřelce ale majitelka v bytě vyrušila. Aby je neprozradila, posadili ji na židli v kuchyni a začali vše prohledávat. V kuchyni našli „pouze" šest tisíc korun, což pobertům nestačilo, Začali tak slídit i v dalších místnostech a stařenku při tom vodili s sebou.

„Seniorka se jim v nestřeženém okamžiku vysmekla a zamkla se v obývacím pokoji. Z okna pak zavolala na souseda, že ji přepadli a aby přivolal pomoc. Oba mladíci stihli zmizet zadním vchodem," popsala mluvčí policie Tereza Neubauerová.

Kriminalisté zjistili, zadržení muži mají na svědomí i další tři případy vloupání. Na začátku května jeden z nich násilně vnikl do zaparkovaného a zamčeného vozidla v Bělé pod Pradědem. Z auta odcizil batoh s peněženkou a platební kartou, autorádio, bundu a doklady. Kartu pak mladší komplic použil při platbách v obchodě a benzínové čerpací stanici. Dvojice operovala také na Javornicku, kde se vloupala do domu a restaurace, tehdy si pachatelé odnesli větší obnos peněz. Nejedná se přitom o žádné nováčky na dráze zločinu, oba muži byli již nedávno za podobné delikty souzeni.