Už druhé pronásledování zločince během dvou týdnů mají za sebou policisté z mohelnického obvodního oddělení. V pátek 21. května 2021 hlídka stíhala třicetiletého muže v odcizeném Renaultu Clio.

Na podezřelého policisté, i díky postřehu všímavých lidí, natrefili opět poblíž Úsova. Seděl za volantem vozu, který měli policisté nahlášený jako kradený z garáže rodinného domu v Úsově. Jakmile podezřelý zjistil, že je v hledáčku policie, sešlápl plyn, najel na zaseté pole a snažil se ujet směrem na Královou. Pokus o ujetí mu však nevyšel.

"Po zhruba kilometr a půl dlouhé rallye na poli s kradeným vozem zapadl a nezbylo mu, než se pokusit zmizet po svých. Policisté však byli v mnohem lepší kondici a muže zhruba po dvou stech metrech dopadli a zadrželi," uvedla policejní mluvčí Jiřina Vybíhalová.

Zatímco dechová zkouška u něj byla negativní, test na drogy vyšel pozitivně. O lékařském vyšetření spojeném s odběrem biologického materiálu nechtěl zadržený ani slyšet.

Vloupání a kradená auta 

Muže policisté kvůli sérii krádeží a vloupání pronásledovali a zadrželi už 12. května. I nyní měl na svědomí více skutků. Během pouhých několika dnů se v Úsově vloupal do autodílny a vedle notebooku s diagnostikou se zmocnil i vozidla jednoho ze zákazníků.

"Ford Mondeo, který chtěl lapka využít jako svůj pojízdný domov, a aby nebyl tolik nápadný, část vozu přestříkal jinou barvou. Vůz mu ale dlouho neposloužil. K jeho smůle vyrazil do Doubravy, kde s vozem zapadl," přiblížila Jiřina Vybíhalová.

Na svědomí má třicátník podle policistů také vloupání do prodejny v Mohelnici, garáže u rodinného domu a v areálu zemědělského podniku v Července. Dohromady napáchal škodu za více než 170 tisíc korun.

Zadržený muž tentokrát putoval rovnou do vazební věznice. Policisté jej obvinili z krádeže, porušování domovní svobody a poškození cizí věci. Zodpovídat se bude muset i distribuce omamných látek a jejich výroby. Za mřížemi může skončit až na pět let.