Podle obžaloby se pětatřicetiletý Pulkert dopustil zločinu násilí proti úřední osobě. Dalším trestným činem obžalovaného je, že v době incidentu byl pod vlivem marihuany, kterou si sám pěstoval a u sebe měl také sáčky s pervitinem. Rozsudek není pravomocný.

U soudu vypovídala jak poškozená policistka tak i její kolegové, kteří byli u nehody přítomní. Vše se odehrálo loni 18. října v Mohelnici, kde v Družstevní ulici hlídka z dopravního inspektorátu společně s policisty z mohelnického oddělení prováděli dohled nad silničním provozem. Jedno policejní auto měřilo radarem rychlost, další hlídka na takzvaném likvidačním stanovišti projednávala přestupky.

U motorkáře Lukáše Pulkerta zachytil radar rychlost 92 kilometrů v hodině, o čemž dostala druhá hlídka ihned avizo. Policistka motorkáře začala zastavovat. Ten sice zpomalil, ale pak prudce zrychlil a ženu srazil v okamžiku, když začala před motocyklem uhýbat. Po střetu skončil na zemi i Lukáš Pulkert, kterého okamžitě policisté zpacifikovali.

„Nečekala jsem to, domnívala jsem se, že výzvy uposlechne,“ vypověděla dopravní policistka, která po střetu utrpěla středně těžké poranění krční páteře a v pracovní neschopnosti zůstala několik týdnů.

Videozáznam sražení policistky v Mohelnici. Zdroj: Policie ČR

Motorkář najel v Mohelnici do policistky, která se jej snažila zastavit. Snímek z kamery policejního vozu | Video: Policie ČR

Obžalovaný Pulkert se hájil, že se jednalo pouze o úhybný manévr.

„Chtěl jsem se jen vyhnout policejní kontrole, snažil jsem se jí objet, nechtěl jsem jí ublížit,“ vypověděl před senátem a činu litoval.

Důvodů, proč chtěl z místa zmizet, měl obžalovaný hned několik. Nejen, že krátce před jízdou požíval marihuanu, ale navíc nikdy nevlastnil řidičské oprávnění. Motorka nebyla registrovaná, údajně si jí sestavil sám. A k tomu ještě vysoká rychlost. To se ale jednalo „jen“ o přestupky, které již ve správním řízení projednal mohelnický městský úřad a uložil za ně pokutu 48 tisíc korun.