Muž do prodejní místnosti vstoupil ve tři čtvrtě na osm, zastavil se u boxu se žvýkačkami, ze kterého si vzal jedno balení. Pak přišel k pultu, žvýkačky podal obsluze. Místo peněženky ale z batohu vytáhl pistoli.

„Krátkou střelnou zbraň namířil na prodavačku, které sdělil, aby mu dala všechny peníze, nebo jí zastřelí. Obsluha muži odvětila, že mu nic nedá. Pachatel vyndal z kapsy drobné mince a zaplatil balíček žvýkaček. Zbraň schoval zpět do batohu a z čerpací stanice odešel. Při incidentu nebyl nikdo zraněn," sdělil krajský policejní mluvčí Josef Bednařík. Muži do obličeje vidět nebylo, ale prodejna je vybavena kamerovým systémem. Záznam nyní policisté vyhodnocují a také žádají o pomoc případné svědky.

„Žádáme svědky, kteří se v danou hodinu pohybovali v okolí čerpací stanice, aby se přihlásili na kterémkoliv oddělení policie, nebo lince 158," vyzval mluvčí policie.

Za loupežné přepadení hrozí muži trest odnětí svobody na dvě léta až deset let.

Práce na mohelnické stanici Vena Trade je značně riziková. Za poslední roky jí totiž lupiči navštívili třikrát. V květnu roku 2009 se podobným způsobem vydání peněz domáhal ozbrojený lupič, ale ani tehdy se ho prodavačka nezalekla. Jednoduše mu řekla, že peníze nedá a igelitovou tašku, kterou jí podával mu hodila pod nohy. Pachatel odešel s nepořízenou a policie ho zanedlouho dopadla. O dva měsíce stejnou čerpací stanici přepadl zakuklenec, který měl na hlavě masku Fantomase. Ten si hotovost odnesl.

Také další benzínové stanice v Mohelnici mají podobné zkušenosti, zloději je vyhledávají poměrně často. Po rychlostní silnici lze totiž snadno z místa zmizet.