Místo plastické trhaviny byly v kufříku baterie

Velké Losiny – Nález kovového kufříku, ve kterém byly uložené podezřelé předměty, vyděsil v pondělí 16. srpna ve Velkých Losinách padesátiletého muže. Domníval se, že by se mohlo jednat o plastickou trhavinu. Přivolal proto okamžitě policisty. Pyrotechnik předměty prozkoumal a mohl všechny uklidnit. Nešlo totiž o výbušninu, ale o dobíjecí baterie k rádiem řízeným modelům. (mik)

Část oken ukradl, další rozbil

Hanušovice – Do hospodářské budovy v Hanušovicích se někdy v době od začátku prázdnin do 16. července dostal neznámý pachatel. Ukradl odsud část uložených luxferových oken, dvacet dřevěných desek a poškodil také skla v uskladněných kastlových oknech. Celkem tak za sebou zanechal škodu za více než devět tisíc korun. (mik)

Řídil přes zákaz, navíc nadýchal

Zlaté Hory – Řízení se nemíní vzdát jednapadesátiletý muž, kterého policisté zastavili v úterý 16. srpna před sedmou hodinou ráno ve Zlatých Horách, když mířil se Škodou Octavia od hraničního přechodu do města. Ke kontrole přeložil pouze technický průkaz, zelenou kartu a občanský průkaz. Řidičský průkaz neměl, protože o něj přišel a dostal také zákaz řízení, který platí od letošního července. Kromě toho neprošel ani dechovou zkouškou. Přístroj mu naměřil 0,36 promile alkoholu. Nyní se bude zodpovídat z přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí.