„Od března do prosince loňského roku spáchali pět vloupání do rekreačních chatek v Javorníku, Horních Hošticích a v Bílém Potoce na Jesenicku. Způsobili škodu za více než pětapadesát tisíc korun,“ uvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová. „Nyní se budou všichni tři zpovídat z trestných činů krádeže, porušování domovní svobody a poškozování cizí věci,“ dodala mluvčí.

Mladí zloději se ukradené věci snažili okamžitě zpeněžit, aby měli finance na drogy. Některé se jim ale odprodat nepodařilo a při domovní prohlídce je právě tyto věci usvědčily.

„Mezi lupem, která policie u zadržených, byla například keramická dlažba, reproduktory nebo střely do kuše,“ uvedla mluvčí Neubauerová.

Kromě série krádeží se polským policistům podařilo objasnit i případ ublížení na zdraví, který má na svědomí šestadvacetiletý Polák.

„Při odchodu z akce v Horních Hošticích měl násilník bezdůvodně napadnout místního osmnáctiletého mladíka teleskopickým obuškem a způsobit mu tak tržnou ránu na hlavě,“ dodala Neubauerová.

Jeseničtí a polští policisté už delší dobu spolupracují. Na obou stranách hranice tak působí i smíšené hlídky. „První plody dobré spolupráce polských a českých policistů právě uzrály,“ komentovala Neubauerová zadržení trojice narkomanů a zlodějů.