Policie potvrdila, že pachatelů se do pošty vloupalo více. Jejich počet však neupřesnila.

„Po příjezdu policejní hlídky na místo došlo ze strany pachatelů ke střelbě. Pachatelům se z místa činu podařilo uniknout. V současné době po nich intenzivně pátráme," sdělila jesenická policejní mluvčí Tereza Neubauerová. Při incidentu se naštěstí nikomu nic nestalo.

Vesnicí kolují nepotvrzené zprávy, že zloději na poště byli dva. Jeden z nich měl utéct do Polska. Hranice se nachází jen pár stovek metrů od centra Velkých Kunětic.

„Já jsem doma nebyl, ale vím to od souseda. Jeden z těch zlodějů prý utekl k hranici, kde měl připravené auto. Ale byli to asi hlupáci, nevím, co na poště chtěli ukrást, když se teď nevyplácejí dávky ani důchody, peníze tam určitě žádné nebyly," řekl Zdeněk Fojtík, který bydlí poblíž pošty.

Hlavní silnici policisté zprůjezdnili již brzy dopoledne. Okolí pošty včetně přilehlých uliček bylo celý den obehnáno páskou, v budově pracovali kriminalisté.

„Ohledání místa činu skončilo až v odpoledních hodinách," informovala Tereza Neubauerová.

Ředitel odboru komunikace České pošty Ivo Mravinac sdělil, že žádnou hotovost ani ceniny zloději z pošty nezcizili. „Škoda na majetku je odhadem do třiceti tisíc korun. Z větší části jde o škodu na trezoru, do kterého se pachatelé chtěli dostat, ale nepodařilo se jim to," uvedl pro agenturu ČTK Mravinac. Podle něj byla v trezoru minimální částka.

REAKCE MÍSTNÍCH a ROZHOVOR se starostou Velkých Kuněticnajdete v SOBOTNÍM tištěném vydání Šumperského a jesenického deníku 5. dubna 

| Video: Youtube

Střelbu měla za sen

Velmi neobvyklý začátek dne prožila v první dubnový pátek Hana Ivanová z Velkých Kunětic.

„Ráno kolem čtvrté hodiny mě vzbudila střelba. Myslela jsem, že je to sen, neřešila jsem to. Až jsem ráno o půl šesté vstala, šla jsem k synovi do pokoje a viděla jsem policejní auta," popsala páteční ráno žena, jejíž dům s poštou sousedí.

Kolem šesté hodiny u jejího domu zaklepal policista.

„Řekl, že nemůžeme vyjít ven, že je na poště asi ozbrojený člověk," uvedla žena středního věku.

Policisté místo incidentu uzavřeli.

Starosta byl u zásahu

„Okolí budovy bylo neprůchodné, zapáskované. Do vzdálenosti zhruba sta metrů od objektu se nikdo nedostal, prostor hlídala policie," řekl starosta Velkých Kunětic Jiří Neumann.

O události se dozvěděl ve chvíli, když vezl malou dceru do školky. Přítomen byl i příjezdu zásahové jednotky.

„Vtrhli do pošty, aby zjistili, jestli se v ní pachatel nenachází. Zhruba po tři čtvrtě hodině vycházeli ven. Nikoho nevedli. Pochopili jsme, že už tam asi nikdo není," řekl starosta Neumann.

Podobně zásah popsala také Hana Ivanová.

„Policisté nejprve budovu obklíčili a poměrně dlouho volali z megafonu na domnělého pachatele, ať se vzdá a jde k oknu. Nakonec šli dovnitř, ale nikoho tam nenašli. Myslím si, že zloděj už byl dávno pryč," dodala Hana Ivanová.

Přepadení pošt v regionuK poslednímu přepadení pošty došlo v polovině srpna loňského roku v Leštině na Zábřežsku. Jednatřicetiletý muž z Mohelnice tam pracovnici pošty hrozil zbraní a požadoval vydání bankovek. Chtěl přitom jen tisícikoruny a pětistovky. Pracovnice pošty mu z obav o svůj život vydala dvaadvacet tisíc korun. Pachatel následně utekl. Policie po něm pátrala jen dva dny. K jeho dopadení pomohly informace od místních občanů. Jako důvod svého činu muž uvedl, že tím chtěl vyřešit své finanční problémy. Zatím neznámý zůstává pachatel, který přepadl přesně před třemi lety během jednoho dne hned dvě pobočky pošty v Šumperku, a to v Temenici a v Jesenické ulici. Vše stihnul během pouhých dvou hodin.