Dobrodincům zároveň na sebe dá kontakty. Důvěřiví motoristé, kteří „hokejistu" nechtěli nechat ve štychu a obnos mu půjčili, už žádné peníze neviděli. Předané údaje byly falešné. Na vykutáleného stopaře upozornil server www.podvodnici.net.

Z komentářů je patrné, že muž představující se jménem Michal Javůrek či Kaňůrek, se pohybuje v celém Olomouckém kraji i Královehradeckém kraji a zřejmě pochází ze Šumperska. Působí prý velmi přesvědčivě.

„Mazec dnes jsem ho bral z Rapotína do Šumperka, jel prý že ze Slovenska do Litvínova. Ta historka jak ho obrali sedí, je fakt věrohodný… tak 250 v tahu," píše jeden z diskutujících. Někteří řidiči ve snaze vykonat dobrý skutek byli i štědřejší.

„Dneska stopoval v Náchodě, směr do HK. To jsem asi fakt naletěl, co? Představuje se jako Michal Kaňůrek z Olomouce, že potřebuje do Slovenska. To snad není pravda, 2000 už asi neuvidím co?," svěřil se další šofér.

Poměrně dost řidičů na stopaře natrefilo na Šumpersku, jeden z komentářů uvádí, že se má jednat o mladého muže z Petrova nad Desnou. Falešnou identitu hokejisty navíc prý podtrhují chybějící přední zuby.

„Mazec, dnes jsem ho bral z Rapotína do Šumperka, jel prý že ze Slovenska do Litvínova. Ta historka jak ho obrali sedí, je fakt věrohodný, tak 250 v tahu," podělil se o zkušenost další diskutér.

Podle policejní mluvčí Ireny Urbánkové se zatím žádný z podvedených řidičů na policii v Olomouckém kraji neobrátil. „Pokud se lidé cítí být poškození a podají trestní oznámení, případem se budeme zabývat," sdělila krajská mluvčí policie Irena Urbánková.