Žena na chvíli odešla z kuchyně do pokoje a vrátila se s penězi, muž jí ale ještě požádal o občanský průkaz. Pro ten důchodkyně odešla do dalšího pokoje, když se po chvilce vrátila, s překvapením zjistila, že drzý návštěvník stojí v místnosti, kde měla uložené peníze.

„Muž pak občanský průkaz ani nechtěl a z domu spěšně odešel, žena šla sice za ním, ale nestačila mu. Po mužově odchodu seniorka zjistila, že jí chybí úspory ve výši přes 85 tisíc korun. K popisu podvodníka žena uvedla pouze to, že se jednalo o muže vyšší postavy, snědé pleti, s knírem, slušně oblečeného,“ sdělil mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Podle dalších svědků se policistům podařilo zjistit, že muž byl vysoký kolem 180 centimetrů, na sobě měl žlutooranžovou košili a přijel v zelené Škodě Octavia, ve které seděli další dva muži.

Policie nyní hledá další svědky, kteří by informacemi přispěli k vypátrání pachatele. Kontaktovat mohou policejní obvodní oddělení v Mohelnici na telefonu 974/779 721 nebo operační středisko v Šumperku na telefonu 974/779 102, případně mohou využít linku 158.

Policisté zároveň upozorňují, že se na Šumpersku nejedná o ojedinělý případ podvodu, jehož obětí se stal senior.

„Starší občané by rozhodně neznámé osoby do bytu neměli vpouštět, podvodníci znají řadu způsobů, jak seniory okrást,“ upozornil mluvčí policie.