Podnapilý dvaatřicetiletý muž v pátek ve večerních hodinách na autobusovém nádraží a v ulici Sadové napadl postupně tři lidi.

"Nejprve kolemjdoucí ženu, kterou chytil za rukáv bundy. Pod pohrůžkou, že jí zlomí ruku, po ní požadoval peníze. Jí se však podařilo vysmeknout a z místa utéct. O pár minut později napadl dalšího kolemjdoucího, kterého bezdůvodně několikrát udeřil pěstí do obličeje. Když se poškozený pokusil utéct, doběhl jej a vší silou chytil za rukáv bundy, který roztrhl. Za dalších pár minut napadl nejprve slovně a poté i fyzicky dalšího muže," popsala policejní mluvčí Marie Šafářová.

Na místo byli přivolaní strážníci městské policie. Jednoho z nich se agresor pokusil napadnout také. Ohnal se proti němu rukou s úmyslem uhodit jej do hlavy, shodil mu však pouze čepici. Hlídka městské policie útočníka zpacifikovala a následně předala Policii ČR.

Státní policisté agresora zadrželi a eskortovali na služebnu. Dechovou zkouškou mu naměřili 1,82 promile alkoholu, pozitivně vyšel i orientační test na drogy. Když jej chtěli umístit do policejní cely, muž nespolupracoval a aktivně se bránil. Jednoho z policistů napadl a zranil.

V sobotu 20. listopadu byl muž z cely propuštěn na svobodu. Vyslechl si však obvinění z loupeže, výtržnictví a násilí proti úřední osobě. V případě odsouzení mu hrozí dvou až desetiletý pobyt za mřížemi.

"Trestného činu výtržnictví se obviněný muž dopustil i přesto, že byl v letošním roce na jaře mimo jiné za tento trestný čin soudem odsouzen k podmíněnému trestu odnětí svobody," dodala policejní mluvčí.