Případ se stal v pondělí 14. března, podrobnosti o dramatickém incidentu zveřejnila městská policie nyní. Ženu na lázeňské kolonádě oslovil okolo 19 hodiny neznámý mladý muž. Žena se ním odmítla bavit. Muž reagoval tím, že ji fyzicky napadl a povalil na zem.

Žena se naštěstí dokázala ubránit. Po chvíli se jí podařilo násilníkovi vysmeknout a z místa utéct.

Žena napadení ohlásila na policii. Ihned po činu na místo přijeli jeseničtí strážníci i hlídka Policie České republiky, kteří začali vzájemně koordinovat svou činnost. Na místě předala napadená žena velmi podrobný popis pachatele a strážníci tak mohli okamžitě začít agresivního muže usilovně hledat.

Při pátrání zpozorovali na autobusové zastávce u jesenické nemocnice muže odpovídajícího popisu pachatele a vyzvali ho k prokázání totožnosti. Ten na výzvu reagoval hbitým útěkem po Lipovské ulici, odbočil do Fučíkovy a prchal dále stezkou pro pěší k prodejně Albert.

Po celou dobu jej jeden ze zasahujících strážníků pronásledoval. Po několika marných výzvách musel zasahující strážník k zastavení prchajícího násilníka použít varovný výstřel ze služební zbraně. Nebezpečný pachatel byl poté za použití donucovacích prostředků zadržen u vchodu do budovy polikliniky.

„Velmi se omlouvám obyvatelům Jeseníku, které případná střelba vystrašila, nicméně byla to bezpodmínečná nutnost k zadržení nebezpečného pachatele. Vzhledem k důsledné přípravě jesenických strážníků týkající se právě používání služební zbraně, byl výstřel veden do bezpečného prostoru, tak aby nemohl být ohrožen život či zdraví nezúčastněných osob," uvedl ředitel Městské policie Jeseník Martin Novotný.

Agresora strážníci předali policistům. „Hned následující den kriminalisté agresorovi sdělili podezření ze spáchání násilného trestného činu,“ doplnila policejní mluvčí Marie Šafářová.