Muže bez známek života našli v pátek 9. července lidé poblíž autobusového nádraží. Šumperští kriminalisté ohledali místo nálezu, zajistili stopy a tělo pětapadesátiletého muže poslali na soudní pitvu. Ta prokázala, že zemřel na následky zranění způsobené cizí osobou.

Kriminalisté okamžitě rozjeli pátrání po útočníkovi a případ předali krajským kriminalistům. Na základě zjištěných skutečností a podrobného šetření se jim podařilo ustanovit podezřelého. Ve čtvrtek 15. července zadrželi mladistvého člověka následně ho obvinili z těžkého ublížení na zdraví a krádeže.

"Mladistvý je obviněný, že ve čtvrtek 8. července 2021 v nočních hodinách v Šumperku fyzicky napadl dva muže bez domova. Jednoho z nich navíc okradl o mobilní telefon, cigarety a menší hotovost. Jeden z poškozených, pětapadesátiletý muž, na následky zranění zemřel," uvedl policejní mluvčí Libor Hejtman.

Útočník, kterému je mezi patnácti a osmnácti lety, skončil ve vazbě.

"Z důvodu, že se jedná o mladistvou osobu, nebudeme k případu poskytovat podrobnější informace," dodal Libor Hejtman.

Vzhledem k tomu, že z činu je obviněný mladistvý, hrozí mu za provinění poloviční trestní sazba. Ve vězení tedy může skončit na čtyři až osm let.

Podobný případ

Podobný případ se v Šumperku nestal poprvé. V únoru 2010 zaútočil na bezdomovce u obchodniho domu Kaufland mladý muž po oslavě svých osmnáctých narozenin. Od soudu odešel s desetiletým trestem.

VÍCE K TÉTO UDÁLOSTI