Jeseničtí kriminalisté obvinili 42letého muže z obce na Jesenicku ze spáchání zločinů týrání osoby žijící ve společném obydlí, ohrožování výchovy dítěte a přečinu maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání.

„Jak kriminalisté zjistili, obviněný měl nejméně mezi roky 2008 a 2020 pod vlivem alkoholu v místě bydliště vulgárně napadat svoji o dva roky starší manželku. V její přítomnosti měl slovně útočit i na její rodiče, se kterými společně žili v jednom domě. Agresor měl matku své manželky napadnout dokonce i fyzicky. Násilné ataky se však nevyhnuly ani jeho manželce. Ta si od něj měla často vysloužit facky či rány pěstí do obličeje a do různých částí těla. V jednom případě mělo dojít i k incidentu, během kterého ji měl kopat do břicha, nohou a zad,“ uvedla policejní mluvčí Petra Vaňharová.

Jednání s doživotně odsouzeným Pavlem Nárožným začalo ve středu 1. listopadu formou videokonference.
Za dvě vraždy dostal doživotí, žádá nový proces. Z Mírova ho k soudu nepustili

Agresivita muže se ještě zvýšila po smrti manželčiných rodičů a po přestěhování se do jiného bytu. To se stalo v roce 2020. „Téměř každodenně měl svoji ženu pod vlivem alkoholu častovat nevybíravými výrazy, navíc za přítomnosti jejich společných dětí. Ani fyzické násilí nebralo konce. Manželku měl s různou četností a intenzitou napadat, a to tak, že ji měl bít po celém těle a škrtit ji,“ doplnila policejní mluvčí.

K posledním dvěma útokům mělo dojít během letošního léta, kdy ji její manžel napadal slovně i fyzicky. Navíc jí pod různými pohrůžkami zakazoval chodit na procházky, stýkat se s přáteli a rodinnými příslušníky.

Ilustrační foto
Muž ze Šumperka pronásleduje bývalou partnerku. Hrozí mu rok za mřížemi

„Z důvodu neúnosnosti celé situace a s obavou o své děti, zdraví a život se žena začátkem listopadu obrátila na policisty. Ti na základě zjištěných skutečností využili svého oprávnění a agresora ze společného obydlí vykázali. Povinnosti plynoucí z institutu vykázání ovšem muž porušil, manželku se měl v místě bydliště opakovaně pokoušet kontaktovat a opět ji měl slovně napadat,“ sdělila policejní mluvčí.

Jeho násilnému chování ovšem policisté udělali rázný konec. Se souhlasem soudu skončil agresor ve vazbě, kde si počká na rozsudek.

Kamerami si střeží svůj majetek stále více lidí. Jak se ale bránit, pokud máte obavy, že soused sleduje bystrým okem i váš dům? Na kamerový systém platí přísná pravidla.
Co dělat, když vás šmíruje soused? Právník radí, jak bojovat s cizími kamerami