Žena obálku ztratila na některé ze šumperských ulic, cestu s několika zastávkami absolvovala autem. Jednalo se o trasu ulicemi Jílová, Zábřežská, Nemocniční, Dr. E Beneše a Komenského.

„Zástupce poškozené společnosti uvedl, že čísla části ztracených bankovek mají poznamenány. Za trestný čin zatajení nálezu hrozí až jeden rok odnětí svobody,“ uvedl mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Policisté i firma DEK nyní apelují na poctivost nálezce a žádají ho o vrácení peněz.

„Obálku může odevzdat buď na obvodním oddělení šumperské policie nebo přímo vedoucímu pracovníkovi společnosti DEK,“ vyzval mluvčí policie. Firma přislíbila nálezci odměnu ve výši dvaceti procent.

Policisté navíc hledají svědky, kteří se v uvedenou dobu pohybovali po zmíněných ulicích a mohli by přispět k objasnění případu. Přihlásit se mohou rovněž na obvodním oddělení policie, případně kontaktovat bezplatnou linku 158.

Výzvu, kdy se hledají zmizelé peníze, šumperští policisté zveřejňují patrně poprvé. Nevylučují, že se ztracená obálka nakonec vynoří.

„Na naše výzvy, které se například týkají dopravních nehod, lidé reagují. I v tomto případě je úspěch možný, nikdo si nemůže být jistý, kdo ho vidí. Před časem se takto například podařilo najít pachatele, který zatajil nález ztraceného mobilního telefonu. Dva svědci ho viděli, když ho sbíral,“ upozornil policejní mluvčí Svatoň.