„Šestatřicetiletý řidič červeného Favoritu z Karviné přijížděl po ulici 17. listopadu od hotelu Grand a nedal přednost stříbrnému Audi, které přijíždělo zleva po Jeremenkově ulici,“ informoval policejní mluvčí Miloslav Svatoň.

Přední část škodovky náraz úplně zdemoloval. Jejího řidiče, ženu a dvě děti vytáhli ven kolemjdoucí lidé a položili je na chodník. „Holčička byla v šoku a plakala, chlapeček měl zakrvácené čelo. Nejhůř na tom byl řidič, ten byl v bezvědomí,“ řekl jeden ze svědků nehody. Na místě byl do dvaceti minut vrtulník záchranné služby. „Muž měl poraněný hrudník a hlavu a zlomenou nohu, na umělé plicní ventilaci byl dopraven do Fakultní nemocnice v Olomouci. Spolujezdkyně měla otřes mozku stejně jako jedno z dětí, druhé dítě vyvázlo jen s pohmožděninami,“ řekl mluvčí krajské záchranky Jan Weinberg.

Devatenáctiletému řidiči vozu Audi z Bludova se nestalo nic. Alkohol u něj policisté nezjistili. U řidiče, který nehodu zavinil, přítomnost alkoholu zjišťovat zatím kvůli jeho zdravotnímu stavu nemohli.