Seniora oslovili 23. srpna po osmé hodině ráno v Nemocniční ulici dva neznámí muži, požádali ho o půjčku sedmi tisíc korun. Uvedli, že peníze potřebují k zaplacení bezodkladné operace jejich zaměstnance, řidiče kamionu. Muži důchodci tvrdili, že peníze ještě týž den odpoledne vrátí.

Senior pojal k dvojici neznámých zřejmě velkou důvěru, protože s nimi nasedl do jejich osobního vozu a nechal se dovézt do obce Kosov, kde se dočasně zdržuje. Jeho manželka ovšem neměla pro pochybnou finanční transakci pochopení a peníze odmítla půjčit. Důchodce se snažil přesvědčivým žadatelům vyhovět, a tak se s nimi vrátil do Šumperka.

„Muži důchodce zmátli fingovaným telefonátem s lékařem šumperské nemocnice, který měl sdělit, že operace bude stát 70 tisíc korun. Senior se nechal i k této půjče přesvědčit a na pobočce České spořitelny v doprovodu jednoho z mužů hotovost vybral. Peníze nedaleko spořitelny mužům předal. Podvodníci se dohodnutou obchodní schůzku, na níž měli hotovost vrátit, nedostavili,“ sdělil mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Podvedený důchodce pachatele popsal pouze velmi obecně, oba muži byli údajně světlé pleti ve věku kolem 50 let. Jeden z mužů byl silné postavy, druhý štíhlý a vysoký kolem 190 centimetrů. Muži hovořili slovensky, mezi sebou pravděpodobně maďarsky. Seniorovi nechali do zástavy kabelku s 1500 maďarskými forinty. Pohybovali se v osobním voze bílé barvy, podle vyjádření podvedeného muže se jednalo o silné auto s mezinárodní značkou Slovenska. Značka obsahovala písmena BB.

„Policie žádá o svědectví občany, kteří se 23. srpna kolem půl deváté hodiny ráno pohybovali v prostorách České spořitelny na Hlavní třídě v Šumperku a seniora si v doprovodu mužů všimli, případně zaregistrovali jejich auto. Poznatky mohou policii sdělit také lidé, kteří pachatele viděli v Nemocniční ulici případně v obci Kosov. Kontaktovat mohou obvodní oddělení šumperské policie v Havlíčkově ulici, případně informace sdělit na telefonech 974/779 102 nebo na lince 158,“ vyzval mluvčí policie.