Jako první si nepříjemný zážitek odnesla šestatřicetiletá žena v Revoluční ulici. Deviant seděl v zaparkovaném voze, měl stažené okénko. Když kolem auta žena procházela, oslovil jí a ptal se na cestu k nádraží.

„Přitom držel v ruce přirození a onanoval. Chodkyně od auta odskočila a odešla, později vše oznámila na policii," sdělil krajský mluvčí policie Josef Bednařík.

V neděli po půlnoci se s deviantem setkala dvacetiletá dívka rovněž v Revoluční ulici. Té se zeptal, zda jí může doprovodit domů. Když slečna odmítla, muž jí sáhl na hýždě. Stejným způsobem pachatel o dvě hodiny později obtěžoval v Luční ulici třiatřicetiletou kolemjdoucí.

„Všechny tři oznámené události nyní prověřujeme, nechceme nic podcenit. Proto žádáme občany, kteří muže poznali podle sestaveného portrétu, aby veškeré informace oznámili na policii v Šumperku případně na lince 158," vyzval mluvčí policie Bednařík. Dodal, že by se mělo jednat o pachatele ve věku mezi dvaceti až třiceti léty. Muži hrozí obvinění z trestného činu výtržnictví.