„Žena přijela navštívit svoji matku, která byla v tu dobu na zahradě. Když vstoupila do domu, potkala uvnitř cizího muže. Optala se ho, co tam dělá. Muž jí odpověděl, že potřebuje na toaletu, a po krátké konverzaci dům urychleně opustil. Na místě nic neodcizil ani nepoškodil a nedošlo ani k újmě na zdraví osob,“ informoval mluvčí šumperské policie Josef Bednařík.

Nezvaný host je podezřelý z trestného činu porušování domovní svobody, za což mu hrozí až dva roky vězení. Policisté nyní po muži pátrají a žádají veřejnost o pomoc.

„Muž tmavé pleti ve věku kolem pětatřiceti až čtyřiceti let je vysoký sto sedmdesát až sto osmdesát centimetrů a má atletickou postavu. Na hlavě měl pruh vlasů o šířce deset centimetrů a zbytek hlavy měl vyholený takzvaně na číro. Dále měl vylámané čtyři přední zuby na horním patře,“ popsal pachatele Bednařík.

Podle policie byl muž oblečený do bílého trička bez potisku s krátkými rukávy a tříčtvrtečních kalhot bílé barvy s modrými pruhy tvořícími mřížku. Na nohou měl tenisky nebo botasky. Na levém rameni měl tetování v podobě zvířete.

Policisté žádají občany, kteří by podle popisu nebo identikitu pachatele poznali, aby volali na telefonní čísla 974 779 101 nebo 974 779 651, případně na bezplatnou tísňovou linku 158.