Stavební firma si nechala zaplatit práce, které nikdy neodvedla. Krajský soud v Ostravě uznal nároky Supíkovic, které požadují vrácení dvou milionů korun, za oprávněné.

„Před rokem soud naše požadavky neuznal. Odvolali jsme se a Krajský soud v Ostravě naše nároky v plné výši akceptoval,“ řekl starosta Supíkovice Vlastimil Hoza (nez.).

Firma Jakost má Supíkovicím vrátit dva miliony korun, které si vyinkasovala, aniž by odvedla dohodnuté práce. Celá kauza začala rokem 1998, kdy v Supíkovicích odstartovala plynofikace. Radnice získala na projekt za devět milionů korun od státu padesátiprocentní podporu. Dva miliony korun zaplatila obec z vlastního rozpočtu a kvůli zbývající částce se zadlužila.

„Výběrové řízení vyhrála firma Jakost, které bývalé vedení proplatilo zálohu dvou milionů korun. Firma ale odvedla práce jen za tři sta tisíc korun. Byli jsme vázaní dotací a termínem dokončení. Abychom nepřišli o státní příspěvek, musela si obec vzít půjčku a práce dodělat jiná firma,“ popsal peripetie Hoza.

Supíkovice sice spor vyhrály, ale podle starosty jde o Pyrrhovo vítězství. Hoza nevěří, že by do obecní kasy přitekly miliony, které jim firma dluží.

„Rozsudek je vydán a peníze by byly pro obec vynikající, ale myslím si, že jsou pro nás nenávratně ztracené. Firma už neexistuje. Majitelce je kolem osmdesáti let a já si myslím, že žádné peníze nemá,“ posteskl si Hoza.