„Jak žena uvedla, při jízdě se plně nevěnovala řízení, protože se bavila se svým spolucestujícím. Při výjezdu z Vápenné na Pomezí vjela do protisměru a vůz skončil na kovovém svodidle,“ uvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubauerová. Nehoda se obešla bez zranění, ale havarovaný vůz museli vyprostit hasiči, kteří rovněž zlikvidovali unikající provozní kapaliny. Majitel auta škodu vyčíslil na 150 tisíc korun.

Další nehodu způsobila kolem 14 hodiny třiačtyřicetiletá řidička Fordu Escortu v Bělé pod Pradědem. Neodhadla rychlost na namrzlé vozovce a v zatáčce ve smyku přejela do protisměru. Tam strefila protijedoucí Škodu Fabia. „Řidička fordu i osmadvacetiletý řidič škodovky utrpěli lehká zranění, škoda přesáhla sto tisíc korun,“ informovala mluvčí policie.

Do třetice ne zrovna šťastně „zaparkoval“ sedmatřicetiletý motorista z Bernartic. Při cestě z Bergova do Skorošic dostal na křižovatce smyk, jeho Fiat Marea prorazil kovové zábradlí a sjel do potoka. U všech řidičů byl dechová zkouška alkohol vyloučila.