Muž se do panelového domu dostal nezamčeným hlavním vchodem, sušárnu si odemkl klíčem, který našel položený na traverze nade dveřmi. Zloděj šel zřejmě najisto, protože do místnosti si nářadí a materiál uskladnila firma, která v domě provádí rekonstrukci výtahů.

„Pachatel odcizil svařovací agregát, úhlovou brusku, různé nářadí, horolezecké lano, svářecí kuklu a další materiál, což pro stavební firmu představovalo škodu za více než 25 tisíc korun,“ sdělil mluvčí šumperské policie Miloslav Svatoň.

Řemeslníci krádež zjistili kolem osmé hodiny ráno a přivolali policisty. Policisté začali ohledávat místo činu, přičemž si jeden z nich všiml poškození pantů a vyhnutí zámku u sklepní kóje.

„Policista v kóji našel muže, který se skrýval za postavenou postelí. Svůj úkryt muž dobrovolně opustil, měl u sebe také část věcí odcizených ze sušárny, další věci policisté našli v různých částech sklepa.Muž se ke krádeži přiznal,“ informoval mluvčí policie.

Vzhledem k tomu, že krádeže ve sklepích domů nejsou v Šumperku nijak neobvyklé, policisté důrazně varují nájemníky domů. Především by měli pečlivě zamykat nejen hlavní vchody, ale také společné prostory koláren sklepů.