„Policie v Jeseníku přijala podnět k pohřešování Václava Machaly z Bělé pod Pradědem 8. března. Muž odešel 1. března v půl sedmé ráno z domu, rodiče si mysleli, že jde jako každý den do zaměstnání. Tam ale nedošel a jak se později ukázalo, v práci již dříve uvedl, že si vezme týden volno. To zdůvodnil tím, že si chce najít lepší zaměstnání,“ sdělil mluvčí jesenické policie Jiří Černěnko.

Muž měl již od 1. března vypnutý mobilní telefon, když o sobě nedal ani po týdnu vědět, jeho rodiče se rozhodli zmizení syna oznámit na policii.

Václav Machala měří 195 cm, váží 110 kg, má krátké černé vlnité vlasy a nosí dioptrické brýle. V době odchodu měl na sobě oblečenou černou mikinu, hnědé kalhoty takzvané kapsáče a na nohou měl tmavomodré kotníkové šněrovací zimní boty.

„Co bylo přesnou příčinou odchodu Václava Machaly je v současné době předmětem šetření. Jednou z policejních verzí je možná finanční zadluženost pohřešovaného,“ dodal Černěnko.

Policie při pátrání po pohřešovaném žádá o pomoc veřejnost. Jakékoliv informace o Václavu Machalovi a místě, kde by se mohl zdržovat, lze sdělit na kterékoliv policejní služebně případně na telefonní lince 158.

V současné době má policie v Jeseníku v databázi více než tři desítky osob, kteří jsou vedeni jako hledaní z různých důvodů, většinou se vyhýbají nástupu do výkonu trestu. Tři muži z Jesenicka figurují jako pohřešovaní, policie po nich pátrá z podnětu rodinných příslušníků.