„Zdánlivé stáří odpovídá jeho věku šestnácti let. Jedná se o chlapce vysokého 165 centimetrů, vážícího 55 až 60 kilogramů. Je drobnější atletické postavy. Vlasy měl v minulosti hnědé, krátké a rovné. Barva očí je šedomodrá, má malé uši i nos. Za zvláštní znamení by se daly označit červené pupínky v obličeji zvané akné," sdělila Miluše Zajícová z přerovského oddělení tisku a prevence.

Hledaný chlapec je svěřenec Dětského domova se školou a policisté ho hledají od 9. září minulého roku. Zajímá ho příroda a zvířata, zejména koně.

Letní prázdniny loňského roku strávil na brigádě u koní, rád s nimi pracoval v lese a tahal dřevo. Fyzická práce mu nevadí. Chlapec je zvyklý starat se sám o sebe.

„Na jaře letošního roku byl spatřen v Šumperku. Mladík se v současné době může zdržovat u nějaké skupiny lesních dělníků, kde pracuje při zpracování dřeva nebo pracuje někde na samotě s koňmi za stravu a bydlení," pokračovala Miluše Zajícová.

Policie České republiky se obrací na obyvatele, kteří chlapce viděli, o poskytnutí jakýchkoli informací na telefonní linku 974 778 336 nebo 337 v době od 7 do 15 hodin, případně kdykoliv na linku 158.