„Policisté na těchto případech loupežných přepadení intenzivně pracují. Pravděpodobně se jedná o stejného pachatele. Okolnosti obou případů jsou předmětem dalšího šetření, proto zatím nemůžeme poskytnout žádné bližší informace,“ sdělila mluvčí šumperské policie Marie Šafářová.

K popisu pachatele policie uvedla, že se jednalo o muže ve věku kolem dvaceti až třiceti let, sto sedmdesát až sto osmdesát centimetrů vysokého s podlouhlým hubeným obličejem a světlou, hladkou, čistou pletí. Na sobě měl tmavé kalhoty, tmavou mikinu s hlubokými kapsami a s kapucí přetaženou přes hlavu, u krku stáhnutou. Po celé ploše mikiny byl drobný bílý potisk. Na očích měl pachatel tmavé brýle.

„Žádáme kolemjdoucí a případné svědky, kteří se v inkriminovanou dobu pohybovali v blízkosti přepadených pošt a všimli si popisovaného mladého muže, aby informace o něm sdělili na kterékoliv policejní služebně, případně zavolali na číslo 974 779 101 nebo na bezplatnou linku 158,“ vyzvala veřejnost ke spolupráci při pátrání po lupiči policejní mluvčí.

Pošta u vlakového nádraží v Šumperku byla přepadena už na začátku loňského listopadu. Pachatelem byl podle popisu asi pětadvacetiletý mladík, který obsluze hrozil pistolí. Policisté ho zatím stále nedopadli.