„V některých vozech jsme našli baseballové pálky a dřevěné tyče, ne však střelné zbraně," sdělil krajský mluvčí policie Josef Bednařík. Policisté o možném riziku věděli. V Ostravě se totiž konal sraz klubu Hells Angels, v Libině zase motorkáři Outlaws slavili rok od otevření své klubovny. S možnou konfrontací se tedy dalo počítat. Libinu tak uzavřely kordóny těžkooděnců, hlídaly další desítky policistů v uniformách i civilu, ze vzduchu situaci monitoroval vrtulník. Motorkáři Hells Angels nakonec museli od vyřizování účtů upustit a odjeli, do vesnice je policisté nepustili.

VIDEO: Libinu hlídají těžkooděnci, kvůli možné válce gangů

„V případě, že opět získáme informace o možném střetu, opět zasáhneme. Naší povinností je chránit zdraví a majetek místních občanů," dodal Josef Bednařík.

Podle starosty Libiny Tomáše Kobzy se ale členové Outlaws v Libině nijak neprojevují a s místními lidmi nekomunikují. Před několika měsíci jen přišli na zastupitelstvo vyjádřit nespokojenost poté, kdy jim přímo nad klubovnu obec umístila bezpečnostní kameru. Ta je napojena na policii.

„Až donedávna tu byl klid, policie to tu hlídá, hlavně o víkendu, kdy se do klubovny sjíždějí. Ale tak velká bezpečnostní akce jako před dvěma týdny tu za celý rok nebyla. Jenže to se do baráku Outlaws sjela snad stovka lidí, mnozí ze zahraničí," řekl starosta Libiny Tomáš Kobza.

Konflikt obou motorkářských part vygradoval loni v říjnu, kdy motorkáři Outlaws v Libině otevřeli svou klubovnu přestavěnou z bývalé prodejny. A tak do ospalé vesnice tehdy přijela zjednat respekt parta drsných chlapíků z Hells Angels. Bitka pak připomínala jatka, motorkáři na sebe použili tyče, baseballové pálky, lopaty i střelné zbraně. Než obě bandy policie pozatýkala, zůstal na místě jeden zastřelený Polák, který patřil k Pekelným Andělům. Další tři muži skončili v nemocnici se zraněním. Vraha zatím policie nevypátrala, zhruba stovka zadržených členů obou motorkářských band odmítla vypovídat. Krátce po zadržení je tedy policisté museli pustit. Nedávná návštěva Hells Angels v Libině měla být patrně odplatou, která se nakonec nevyvedla.

Oba motorkářské kluby, jejich názvy v překladu znějí Psanci a Pekelní Andělé, mají své odnože v Evropě i zámoří a řadí se mezi pět nejdrsnějších motorkářských gangů na světě. Často jsou spojováni s kriminální činností, nad zákon nadřazují svá vlastní pravidla. Mezi ně patří i odveta i mlčení před policií.