Na oznámění o "vloupačce" vyjeli policisté v neděli dopoledne. Na místě skutečně našli otevřený dům, ve kterém měl přebývat jeho nájemník.

"Na volání hlídky se však nikdo neozýval, a tak policisté z obavy, zda se dotyčnému něco nestalo, vstoupili dovnitř. To už ale ucítili jim dobře známý zápach konopí a pojali podezření, že odhalili tzv. indoor pěstírnu. Po chvíli se setkali s překvapeným mužem, který měl nebývalý zájem na tom, aby policisty co nejrychleji vyprovodil před dům," popsala policjení mluvčí Jiřina Vybíralová.

V domě policisté našli desítky rostlin konopí setého a také již zpracovanou úrodu.

"Osmatřicetiletého pěstitele jsme zadrželi a při následné domovní prohlídce zajistili kompletní zařízení určené k pěstební činnosti uvnitř objektu, a to společně se 144 kusy rostlin konopí setého v různých fázích růstu, ale také již zpracované rostliny konopí v podobě sušené rostlinné hmoty," uvedla mluvčí policie.

Kriminalisté případ dál vyšetřují, muž si již vyslechl sdělení obvinění z trestného činu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který lze dle trestního zákoníku uložit mimo jiné až pětiletý trest odnětí svobody.

"Trestní stíhání obviněného ve vedeno na svobodě," doplnila policejní mluvčí.