„Řidič nevěnoval dostatečnou pozornost řízení a s vozem Ford Eskort přejel do protisměru. Přední částí auta pak narazil do kamenné zídky. Náraz vůz odhodil přes celou silnici, zastavil se až v suchém korytu potoka. Řidič si těžce zranil dolní končetinu, byl převezen do nemocnice,“ popsal mluvčí jesenické policie Jiří Černěnko. Škoda na vozidle byla odhadnuta na 40 tisíc korun.

Smolná byla na Jesenicku neděle také pro dvacetiletého motoristu z Plzně, který se svým Mitsubishi dostal ráno smyk na zledovatělé silnici v Horním Údolí. Pravou stranou vozu sjel do příkopu a následně narazil do stráně. Náraz vozidlo přetočilo na střechu a zůstalo v příkopě. Řidič vyvázl bez zranění, ovšem škoda na autě činí 130 tisíc korun.

„V obou případech museli u nehod zasahovat hasiči, aby zajistili unikající kapaliny a vrátili vozidla zpět na komunikaci. Dechové zkoušky u obou účastníků neprokázaly přítomnost alkoholu,“ dodal mluvčí policie.

Silniční kontroly na silnicích Jesenicka odhalily během prodlouženého víkendu 33 přestupků. Tři řidiči usedli za volant pod vlivem alkoholu, u jednoho byl pozitivní test na drogy.