„Ten pomníček někdo rozkopal, když jsme tam přijeli dát svíčky, nevěřili jsme svým očím. Vše bylo rozházené a zničené kolem. Zvláště manželka to nesla těžce,“ řekl otec mrtvého chlapce Václav Vávra v Bludova.

Podle něj to ovšem není poprvé, kdy pietní místo někdo poškodil. „Kamarádka syna mu dala k pomníčku symbolickou maketu motorky, na místě vydržela dva dny. Někdo jí ukradl. To se nedá pochopit,“ dodal Vávra.

Vyšetřování tragické nehody Václav Vávra sleduje a chystá se také na soud. Ten by se mohl konat poměrně brzy, protože policisté již viníkovi nehody, osmapadesátiletému řidiči renaultu, sdělila obvinění z ublížení na zdraví s následkem smrti.

Řidič tehdy jel směrem na Šumperk nepřiměřenou rychlostí, která podle policistů byla vyšší než sto kilometrů v hodině. V zatáčce téměř na horizontu bludovského kopce dostal smyk a v protisměru narazil čelně do mladíka na motorce. Pak se ještě renault bočně střetl s vozem Iveco, kterého motorkář právě předjížděl. Další auto pak zasáhly trosky.

I když svědci nehody mladíkovi okamžitě poskytovali první pomoc a na místo záhy dorazil vrtulník letecké záchranné služby, chlapec svá zranění nepřežil.