Odvolací soud o případu rozhodl v neveřejném jednání. „Obhájce obžalovaného podal odvolání, které však nebylo blíže odůvodněno. Byl vyzván, aby jej blíže odůvodnil, a kvůli lhůtě také urgován. Ve stanovené lhůtě však odvolání nebylo řádně doplněno," řekl dnes ČTK mluvčí krajského soudu Michal Renda. Podotkl, že podle soudu tak bylo odvolání nedostatečné, a proto ho odmítl. Spis poté putoval zpět k šumperskému soudu. Jeho mluvčí Milan Lipenský dnes ČTK řekl, že rozsudek už nabyl právní moci.

Extrémnímu sportovci a účastníkovi závodů Adventure race hrozily původně až tři roky vězení. Trest mu byl uložen na samé spodní hranici. Rakouským, českým a švýcarským leteckým společnostem musí podle soudu navíc uhradit škodu ve výši téměř 150.000 korun.

Paloncý podle žalobce v letech 2009 až 2012 hlásil leteckým společnostem ztrátu věcí z bagáže. Šlo o značkové outdoorové oblečení a boty, spacáky či horolezecké potřeby. Sportovec se hájil tím, že se mu věci skutečně ztratily a řešil problém, jak je nahradit. Ke všem ztraceným věcem doložil účtenky o jejich zakoupení. Jednatel firmy se sportovním vybavením, na jejíž jméno byly doklady vydány, však u soudu uvedl, že žádné takové věci si muž u nich koupit nemohl. Získat účtenky prý mohl na předváděcích akcích.

Případ odhalili šumperští policisté poté, co některé letecké společnosti žádaly po sportovci potvrzení od policie o krádeži a on tak musel ve dvou případech tyto události oznámit.

Dobrodruh, extrémní sportovec a účastník tuzemských i světových závodů Paloncý byl před dvěma lety nominován na Cenu města Šumperka. Když se podezření s podvody objevilo, radnice jeho jméno stáhla.