Výlet za lyžování do Koutů nedopadl pro turistu z Wroclawi šťastně. V neděli 18. ledna odpoledne nechal u lanovky v lyžařském areálu volně odložený batoh s osobními věcmi a klíčky od svého auta. Zavazadla se zmocnil zloděj, který záhy majiteli z parkoviště jeho vůz Volvo V 40 ukradl.

Šumperští policisté obratem požádali o spolupráci své polské kolegy. Ti v pondělí 19. ledna zajistili ukradený vůz na jednom z parkovišť v Nyse.

„Česká policie označila svým polským kolegům místo, kde by se měl vůz nacházet. V souvislosti s krádeží byli vyslechnuti také tři muži z Nysy, žádný ale nebyl obviněn," informoval polský zpravodajský server nto.pl. Automobil již policisté vrátili majiteli.

Čeští policisté se svými přeshraničními kolegy v souvislosti s větším množstvím polských turistů v lyžařských střediscích v Jeseníkách spolupracují. Mezi poškozenými, ale i pachateli trestné činnosti totiž bývají příslušníci obou národností.

„Případy, kdy jsou poškozenými příslušníci polské republiky, řešíme často. Ale že by v lyžařském areálu bylo odcizeno vozidlo, to nepamatuji," řekl krajský policejní mluvčí Josef Bednařík.