„Vzhledem k probíhajícímu vyšetřování nebudeme v této chvíli zveřejňovat podrobnější informace. Policisté podali návrh na vzetí do vazby, o kterém bude státní zástupce rozhodovat v průběhu dne," uvedla v neděli 16. září dopoledne krajská policejní mluvčí Marie Štrbáková.

Už dříve policie oznámila, že ze stejného trestného činu obvinila pětačtyřicetiletého muže z Přerova. Muž je stíhán na svobodě. Zadrženi byli celkem čtyři podezřelí. Všichni pocházejí z Přerovska, jsou českými občany a souvislost mají přímo s případy obětí otrav.

V Olomouckém kraji po otravě metylalkoholem zemřeli čtyři lidé, všichni na Přerovsku. V přerovské nemocnici leží již jen jeden otrávený. Podle mluvčí nemocnice Hany Szotkowské je třiašedesátiletý muž z Kojetína stále v kritickém stavu. „Dvaapadesátiletá žena z Brodku u Přerova byla nejprve přeložena na standardní oddělení a poté propuštěna do domácí péče. Četla si, komunikovala. Byla zcela v pořádku a bez trvalých následků," uvedla Szotkowská.

Policisty v celém Olomouckém kraji zaměstnávaly celou noc ze soboty na neděli kontroly provozoven. V akci bylo od šesti odpoledne do šesti ráno 136 policistů a zkontrolovali 1245 provozoven. Žádné porušení zákazu prodeje tvrdého alkoholu nezjistili. Prohibici vyhlásila vláda v pátek vpodvečer.

Na kontrolu  restaurací a barů vyrazili v sobotu také hygienici. Ověřovali dodržování zákazu prodeje a zároveň si všímali, zda se někde nenachází alkohol nejasného původu.

„Provedli jsme 65 kontrol a žádné pochybení jsme nezjistili. Stejně tak jsme nenarazili na alkohol neznámého původu,"  informovala vedoucí odboru hygieny výživy a předmětů běžného užívání Krajské hygienické stanice v Olomouci Jitka Švecová.

Čtěte také: Prohibice v Šumperku: obchody neprodávají, hospody nenalévají, podívejte se