Po Jeseníku kolují „zaručené“ zprávy o muži, který si rád sáhne na ženské vnady. Deviant už měl vyděsit desítky žen. A dokonce i přitvrdit a hovoří se i o několika znásilněních. Všechny tyto zprávy ale policie popírá.

„Není jediný případ, který by se odlišoval od těch předchozích. Muž vždy přistoupil k ženě zezadu a pokusil se ji obejmout. Když žena vykřikla nebo se začala bránit, okamžitě svého jednání zanechal,“ uvedla Ludmila Andělová, pověřená řízením územního odboru služby kriminální policie a vyšetřování Jeseník.

Jesenická policie od počátku vyšetřování mlčí. Ani v rámci prevence nezveřejnila informace, v jakých lokalitách města se mají mít ženy na pozoru.

„Od prvního zjištění jsme kladli na vyšetřování velký důraz, brali jej vážně a učinili maximální opatření, o kterých nemohu hovořit. Chápeme, že veřejnost má právo na informace, ale my potřebujeme dotáhnout případ do konce,“ řekla Andělová. Zásadně přitom popřela, že by policie nechala ohrožené ženy napospas.

„Reagovali jsme preventivně v prostředí, kde se případy odehrávaly. Pravdivě a v mezích možností jsme ženy v lokalitě informovaly o možném nebezpečí. Kdyby pachatelovo jednání začalo gradovat, okamžitě bychom šli se všemi informacemi ven,“ dodala Ludmila Andělová.