Před polednem oznámila dvaatřicetiletá žena z Jeseníku, že v zahrádkářské kolonii v ulici Otakara Březiny zahládla neznámého muže, který odstraňuje zámek u zahradní bedny a vybírá nějaké věci a odchází pryč," uvedla krajská policejní mluvčí Tereza Neubauerová.

Policisté hned vyrazili na místo a zadrželi sedmatřicetiletého podezřelého muže zahrádek. V igelitové tašce si odnášel zahradní kovový gril.

V průběhu zimy policisté kontrolují chaty, které jejich majitelé v tuto dobu tak často nenavštěvují. Právě jedno z těchto bezpečnostních opatření proběhlo na Jesenicku v úterý 14. ledna.

„Šest policistů z obvodního oddělení Jeseník vyrazilo do Ostružné, Lipové – lázní, Bělé pod Pradědem a také do zahrádkářských osad v Jeseníku a České Vsi. Během odpoledne stihli zkontrolovat více než sedmdesát rekreačních chat, chalup a zahradních chatek," vyjmenovala Tereza Neubauerová.

Doplnila, že u vchodu majitelům vždy hlídka zanechala lístek o provedené kontrole. Všechny objekty byly dostatečně zajištěny a policisté u nich nezjistili ani žádné narušení.