Pachatelé si vždy vyhlédli rodinný dům, ze kterého odcizili různé cennosti, zejména šperky, pokaždé se jednalo o lup značné hodnoty.

„Dosud se policistům podařilo zjistit, že by ve vloupání měli mít prsty dva muži, podařilo se získat také jejich popis,“ uvedla mluvčí jesenické policie Tereza Neubaerová.

První pachatel je ve věku 30 až 40 let, výšky 165 – 170 centimetrů střední postavy, s tmavými krátkými vlasy, velmi slušně oblečen do teplého tmavého saka a tmavých kalhot. Druhý muž má vzhled mladého klučiny ve věku 20 až 30 let, stejné výšky, krátkých černých vlasů, oblečen byl do modrých riflí, modrobílé bundy a sebou měl batoh s modrobílými pruhy.

Pokaždé pro svůj přesun měli zloději použít stejné vozidlo tmavě modré barvy provedení kombi značky Volkswagen Passat. Rozpoznávacím znakem by u tohoto automobilu mělo být buď červené zpětné zrcátko na straně řidiče, anebo červený flek nebo nápis na dveřích řidiče. Toto vozidlo by mohlo být opatřeno i polskou registrační značkou.

„Způsob provedení krádeží vloupáním nasvědčuje tomu, že pachatelé si své objekty předem tipují a před samotným vniknutím do domu si ověřují, zda nejsou majitelé doma. Opakovaně zvoní u vchodových dveří. V případě, že jim majitel otevře, snaží se odvést pozornost někam jinam různými dotazy například na cestu,“ upozornila mluvčí policie.

Policie apeluje na svědky, kteří zaznamenali pohyb podezřelého vozidla nebo se pachateli setkali, aby kontaktovali linku 158.